Dobrodružství na cestách

Rozkvetlé Holandsko 2024 – Den 1.

Den 1. (8.4.2024) – Odjezd z ČR, jezero Milada a zámek Moritzburg

Nastal den D a odjíždíme na další dámskou jízdu. V Havířově nabírám Naďu, v Přerově Simču a v Brně Pavlu. Moravská parta je komplet. 

Cesta ubíhá svižně. Pavla nás seznamuje s reáliemi i historií míst, kterými projíždíme. Vypadá to, že než vyjedeme z naší vlasti, holky budou mít zaplněné mobily fotkama. Prostě u nás je krásně. 

Za Prahou stavíme a vaříme oběd.

JEZERO MILADA

Jakmile nám Pavla popovídá o jezeru Milada, první procházka je jasná. Shodneme se jednohlasně. Odbočujeme z dálnice a stavíme na parkovišti.

Ve třicetistupňovém horku to na 10,5 km procházku dokola není. Projdeme se jen kousek a opět usedáme do auta. Za chvilku jsme v Německu.

ZÁMEK MORITZBURG

Další zastávka na protáhnutí nohou je u zámku Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku. Kouzelný zámek nacházející se na ostrůvku uprostřed jezera. Zahradníci se činí. Vše nádherně upravené. Spolu s modrou oblohou je místo mimořádně fotogenické.

Míříme ke schodům, kde je Popelčin střevíček. Děvčata sundávají boty a jedna po druhé zkouší… Popelka na dámské jízdě není. 🤭 (Všechny jsou to velmi asertivní ženy)

DODÁVKA

Začíná stávkovat čerpadlo a nechce téct voda v dřezu. Vykoumáme způsob, jak tomu pomoci. Ještě konzultuji situaci s CAMPERVANS.CZ. Jsem vděčná, že je pan Satek ochoten kdykoliv poradit a pomoci. Děkuji! Raději se rovnou domlouvám na servis příští týden.

Fičíme po dálnici. Rozsvítí se kontrolka. Zastavuji, ať si v překladači najdu, co to znamená. Naďka zkušeně obchází auto, kontroluje kola a sděluje: „Za mě dobrý!“ Ještě voláme automechanikovi. No…. Kontrolka už nesvítí…

Hladím autíčko, usedám za volant a naše duše jsou opět propojeny. ❤

MORAVSKÉ PIVO ČI VÍNO

Cesta je dlouhá. První (a zároveň jediná) plechovka piva udělá „PSSS“. Holky si dávají „welcome drink“.

Následně se za jízdy vyprazdňuje i láhev vína. Začíná být hlučněji a veseleji.
(Já zůstávàm u vody)

KDE BUDEME SPÁT?

S uvolněnou atmosférou se holky svěřujíi s představou o místě, kde budeme nocovat. Na cestách je tato otázka většinou na mě. Zjišťuji však, že každá z žen má jiné požadavky. Přenechávám tedy výběr na ně. Asi dvě hodiny vybíraji v aplikaci Park4night. V navigaci během té doby měním destinaci několikrát. Nakonec přijíždíme k písečné pláži u Hannoveru a kotvíme.

Ráno se můžeme těšit na svěží koupačku…

Všem přeji dobrou noc!
Jaru

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *