Dobrodružství na cestách

Dobrodružná dámská jízda v roce 2024

ODPOČIŇTE SI

od dětí, mužů, práce, starostí a organizování!

Vydejte se

OBJEVOVAT krásy naší planety Země:

 • V malé skupince čtyř stejně naladěných účastnic
 • V pohodovém módu. Nikam se nebudeme hnát, žádné výkony honit. Relax, klid a užívat si cestování v tempu, které nám všem bude vyhovovat.
 • Upravíme itinerář dle vašich přání. Zastavíme na místech, o kterých sníte. Zažijeme aktivity, které budete chtít vyzkoušet.
 • Konečně necháte někoho jiného, aby vše zorganizoval, odřídil, nachystal, uvařil a postaral se o vás!
 • Přijdete na jiné myšlenky v čistě dámském kolektivu.
 • Na dobrodružné cestování obytnou dodávkou jen tak nezapomenete.
 • Společné zážitky vytváří nová přátelství, která přetrvávají i po skončení jízdy.
 • Na cestách zažijeme kopu srandy a veselých příhod!

Jak holky ohodnotily dobrodružství v roce 2023

Všechny účastnice cest v roce 2024 budou zařazeny do losování o dobrodružnou cestu ZDARMA. Navíc ty, které se přihlásí a zaplatí zálohu do 31.12.2023, budou zařazeny do losování 2x! Mají tedy dvojnásobnou šanci vyhrát!

Vzhůru za dobrodružstvím!

Kam budeme putovat:

1) ZASNĚŽENÁ BOSNA A HERCEGOVINA (12.-18.2.2024)

Bosna a Hercegovina je jednoznačně nádherná země. Pojedeme prozkoumat tuto krásu tentokráte v zimě. Na lyžích sjedeme olympijské svahy poblíž Sarajeva (kdo nelyžuje, vymyslíme alternativní plán), zaskočíme se kouknout do Titova bunkru (protiatomového krytu až pro 350 lidí), podzemního tunelu v Sarajevu, vyjedeme džípem na horu Visočica a mnoho dalšího.

 • Délka dobrodružství:   7 dní

2) LEDOVÉ SLOVENSKO (1-3.3.2024) 

Dobrodružství lze zažít i na Slovensku. Jedním z obrovských zimních lákadel je zamrzlý vodopád Šikľavá skala. Také toužíte se projít za ledovými varhanami vodopádu? Celé panorama Vysokých Tater budeme obdivovat z vrcholu Kozího Kameně a do programu zařadíme i další zimní výstup.

 • Délka dobrodružství:   3 dny

3) ROZKVETLÉ HOLANDSKO (8.-14.4.2024)

Nizozemsko se zabarví do krásných barev v době, kdy kvetou tulipány. Zajedeme se kouknout na lány těchto květin, na kole se projedeme ulicemi hlavního města Amsterdam, nafotíme větrné mlýny, písečné duny i nekonečné pláže. Užijeme si kavárničky, národní parky a třeba i nějaké muzeum.

 • Délka dobrodružství: 7 dní

4) DO CHORVATSKÝCH VÝŠIN (22.-28.4.2024)

Pojedeme podél hranic s Bosnou a Hercegovinou a vystoupáme na Gola Plješivica (1646 m) s fotogenickou skalní věží, na Sinjal neboli Dinaru (1831 m) – nejvyšší horu Chorvatska, shlédnem fascinující tyrkysové oko pramenu Cetiny, podíváme se široko daleko z vrcholu Aniča Kuk v NP Paklenica a objevíme mnoho dalšího.

 • Délka dobrodružství: 7 dní

5) PĚT TOP DNÍ V POLSKU (8.-12.5.2024)

Mezi nejkrásnější místa v Polsku patří písečné duny u Leby, hrad Malbork, poloostrov Hel, Trojměsto (Gdynia, Sopoty, Gdaňsk), Mazurská jezera a spoustu národních parků. Fotek z cesty si dovezeme mraky!

 • Délka dobrodružství: 5 dní

6) HORY BOSNY A HERCEGOVINY (25.-31.5.2024)

Dobrodružství v Bosně a Hercegovině zahrnuje náročné treky pro zdatné horalky. Společně vystoupáme k nejvýše položené vesnici Lukomir (UNESCO památka), do bosenského Himálaje Prenj i na nejvyšší horu Maglič (2389 m). Odpočinkovým dnem bude buď raft na řece Neretvě nebo projížďka džípem na náhorní plošinu, kde se pohybují volně žijící koně.

 • Délka dobrodružství: 7 dní

7) MAGICKÝ ISLAND (8.-17.6.2024) 

Island, země ohně a ledu. Projedeme ho kolem dokola, zastavíme na diamantové pláži, vydáme se do barevných hor, vykoupáme se v horkých pramenech, prozkoumáme národní parky, okoukneme gejzíry, jezírka, vodopády a užijeme si pořádnou severské dobrodružství

 • Délka dobrodružství: 10 dní

8) RÁJ JMÉNEM SLOVINSKO (25.-30.6.2024)

Nádherná slovinská příroda, tyrkysová řeka Soča, úchvatné Škocjanské jeskyně, okouzlující Julské Alpy, pohádkové jezero Bled, podmanivé vodopády… Bude záležet jen na nás, kam nás to bude táhnout a co vše budeme chtít vidět a zažít.

 • Délka dobrodružství: 6 dní

9) BALKÁNEM PO STOPÁCH LUDVÍKA KUBY (5.-15.7.2024) 

Necháváme se inspirovat místy, kudy v minulém stolení Severní Makedonii procházel cestovatel a umělec Ludvík Kuba. Vyvrcholením naší cesty bude svatební festival v Galičniku. Zažijeme tak tradiční slavnosti a pronikneme hlouběji do místní kultury.

 • Délka dobrodružství: 11 dní

10) DO RUMUNSKA ZA DRÁKULOU (1.-10.8.2024)

Hrady, Drákula, kláštery, hory, divočina a třeba i medvědi. Okružní jízdu Rumunskem si užijeme na maximum!

 • Délka dobrodružství: 10 dní

11) PODZIMNÍ DOLOMITY (4.-10.9.2024)

Italské Dolomity jsou boží! Na jakémkoliv místě jste, připadáte si jako v ráji. Projdeme se po TOP místech – kolem Tre Cime di Lavaredo (výjezd dodávkou k chatě Rifugio Auronzo a nocování zde je již zahrnuto v ceně), Cinque Torri, budeme vegetit na Passo di Giau, vystoupáme k Lago di Sorapis, zaparkujeme u Lago di Braies, na šlapadle se projedeme po jezeře Misurina. Stihneme dojet i na Secedu?

 • Délka dobrodružství: 7 dní

12) NEJFOTOGENIČTĚJŠÍ MÍSTA JÍŽNÍHO NORSKA (21.9.-1.10.2024)

Preikestolen, Kjerakbolten, Trollgunga… také žasneš nad fotkami na sociálních sítích a říkáš si: „TAM CHCI TAKY!“ Už nemusíš snít, stačí nasednout do dodávky. Společně projedeme a prochodíme ty nej treky jižního Norska.

 • Délka dobrodružství: 11 dní

13) TAJEMNÁ LITVA (14.-20.10.2024)

Prozkoumáme krásy země tisíců jezer a okouzlujících písečných pláží. Zavítáme na horu křížů, na Raganu Kalnas (kopec čarodejnic), do podmořského muzea, mokřad i hlubokých lesů. Posedíme v kavárničce v hlavním městě Vilniusu a navštívíme i nejzajímavější hrady.

 • Délka dobrodružství: 7 dní

14) VLASTNÍ VÝBĚR DESTINACE A TERMÍNU

Chybí ti v nabídce místo, o kterém sníš a kam se chceš podívat? Tak ho jeď prozkoumat! Pokud nerada cestuješ sama nebo si netroufneš do svých vysněných dálek či výšin, dej vědět a můžeme se domluvit! 

Jaké byly cesty v roce 2023?

Jaký je postup:

 1. V případě zájmu mi dejte vědět.
 2. Zatelefonuji vám a o cestě se pobavíme, zodpovím vám všechny vaše dotazy.
 3. Máte čas na rozmyšlení.
 4. Pokud máte zájem, místo vám rezervuji na základě zaplacené zálohy.
 5. Když je naplněna kapacita dobrodružné jízdy, vytvářím WhatsApp skupinu všech účastnic a tam se již domlouváme na podrobnostech.
 6. Zasílám podrobný návrh na itinerář včetně dalších výletů, ze kterých můžeme během dovolené čerpat. Tento před i během cesty upravujeme dle nálady, únavy, nadšení, času atd. Vítám také váš návrh, pokud máte zájem se na nějakém místě zastavit, o kterém sníte, o kterém jste slyšela, že stojí za to nebo ho chcete prozkoumat.
 7. Předem vám posílám také doporučený seznam, co s sebou a co před cestou si zařídit/vyřídit.
 8. Domlouváme se na místě a času vyzvednutí. Vyjíždím z Ostravy. Pokud bydlíte po cestě, můžu vás vyzvednout přímo od domu. Jinak se většinou čekáme na nádraží či místě, kde to je pro všechny optimální.
 9. V případě domluvení společného stravování navrhuji jídelníček, který společně poupravíme, nakoupím všechny potraviny, společně si na cestách vaříme. Náklady dělíme rovným dílem. V případě leteckých dobrodružných cest, nákup potravin budeme řešit až na místě.
 10. Pokud se dámská jízda neuskuteční z důvodů vzniklých na mé straně – nenaplnění kapacity účastnic, jakákoliv má příčina nemožnosti odjet, vracím zálohu v plné výši.
 11. Co když nebudete moci odjet vy? – Pokud ještě není naplněna kapacita účastnic cesty, vracím uhrazené peníze v plné výši. V případě, že bude již domluvená cesta, budete součástí WhatsApp skupiny, domluvíme se spolu individuálně pro nalezení optimální řešení – nejlépe náhradní účastnice za vás, ať můžeme cestu uskutečnit a ať vám můžu vrátit zálohu zpět.
 12. V případě cesty obytnou dodávkou, úhrada dobrodružné jízdy do plné ceny je do 10ti dnů před odjezdem. Pokud na dámskou jízdu poletíme, úhrada dalších výdajů bude záležet na čase koupi letenek, rezervace ubytování, vozidla apod.
 13. Mým cílem je SPOKOJENOST na všech stranách a DOBRODRUŽNÉ CESTOVÁNÍ SE SPOUSTOU NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ!

Těším se na naše společná dobrodružství na cestách!