Dobrodružství na cestách

Rozkvetlé Holandsko 2024 – Den 7.

Den 7. (14.4.2024)– Cesta domů

Poslední noc na parkovišti u jezera. Jediná Naďka našla ráno dostatečnou odvahu se ponořit do ledové vody a nechat si krásně rozproudit krev v těle. Po snídani usedáme opět na sedadla a míříme po dálnici k českým hranicím.

RAŠELINIŠTĚ MOORLEHRPFAD STENGELHAIDE

Pavla nám vybrala nazpátek zajímavější trasu a tedy místo Ústí nad Labem míříme přes Krušné hory k Chomutovu. Šest set metrů před hranicí se na německé straně nachází Rašeliniště Moorlehrpfad Stengelhaide s krásnou vyhlídkovou věží.

Zastavujeme na parkovišti. Vaříme s Pavlou oběd, zatímco Naďka se Simčou jdou obhlédnout stezky rašeliniště. Vracejí se nadšené. Po obědě tedy neodolám a zajdu se tam projít také. Je potřeba protáhnout nohy. Cesta domů je ještě dlouhá.

WELCOME DRINK V BRNĚ

Jako první vysedá v Brně Pavla. Předem již svou dcerku Klárku informovala, že se blížíme a že mají holky chuť na nějaký drink. Klárka nás překvapí krásně nazdobenými skleničkami s Piña Coladou. Ani na mě nezapomněla a můžu si s holkami ťuknout ananasovým džusem.

Ten týden rychle utekl, zamáčkneme slzičky, sedneme do dodávky. Bude mi chybět upovídaná Pavla a její nikdy nekončící radost z maličkostí, až dětsky rozzářené oči a nadšení pro jakoukoliv lumpárnu. Na tu její dobrou náladu budu ještě dlouho vzpomínat!

U KAUFLANDU V PŘEROVĚ

Další zastávka je v Přerově u Kauflandu. Simča si zařídila odvoz domů a po vybalení věcí čeká na dceru. Budou si mít co povídat, zážitků si domů veze nespočet.
Ačkoliv se se Simčou loučíme, za chvíli se uvidíme na další cestě a dámská jízda bude pokračovat. Letos Simča vyhrává titul největšího fanouška Dobrodružství na cestách!

GLOBUS V HAVÍŘOVĚ

Ještě, než přijedeme k Naďce domů, vyzvedáváme po cestě jejího syna. Za pár dní odjíždí pracovat do Holandska. Jak se ty situace propojují. Máma přijede, syn odjíždí. Hodně štěstí!
Naďku přivítá usměvavý přítel a pomáhá nosit tašky a peřiny z auta do domu. Veselá Naďka oživovala svými vtipnými komentáři každý výlet. Je to správná holka do nepohody, kterou jen tak něco nevytočí. Člověk se na ni může ve všem spolehnout.

Nechávám ji tedy doma s rodinou, aby posdílela všechny příhody, které nás na cestách potkaly. Je už pozdě a po 1200 kilometrech dneska najetých se rozhoduji zaparkovat u Globusu v Havířově a svou dovču si tak o jednu noc protáhnout.

Na stejném místě jsem před týdnem nocovala. Kruh se uzavřel.

🫶 DĚVČATA, MOC VÁM DĚKUJI za parádní dobrodružnou jízdu plnou zážitků, které jen tak nikdo nezapomene!

Mějte se nádherně a někdy na další jízdě ČAU!
Jaru

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *